KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 15873031
nr 1587 3031
Pia Hesselmark-Campbell
(1910-2014), Sverige
Pasteller, 2 st, "Kvinnor" respektive "Uppbrott". Signerad. Pastell, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
Pia Hesselmark-Campbell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2014.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:02:21
100 kr
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Pia Hesselmark-Campbell
Läs mer om Pia Hesselmark-Campbell